Kupujesz piłkołap na boisko ? Przeczytaj koniecznie !

Kupujesz piłkołap na boisko ? Przeczytaj koniecznie !

Piłkołapy to kluczowe elementy wyposażenia każdego orlika, sali gimnastycznej, boiska SKS, czy też hali sportowej. Warto wiedzieć, że zamontowanie piłkołapu na boisku jest zawsze dobrym pomysłem – wyznacza on teren do gry w piłkę oraz doskonale sprawdza się jako osłona boiska szkolnego, czy też terenu przeznaczonego na SKS. Piłkołap w znacznym stopniu może poprawić komfort graczy oraz kibiców. Zwiększa on bezpieczeństwo w trakcie meczu piłki nożnej oraz posiada wiele zalet. Element ten osłania kibiców, którzy znajdują się na trybunach lub też osoby chodzące w pobliżu boiska. Co więcej, piłkołap zatrzymuje piłkę na wyznaczonym terenie, w związku z czym nie ma potrzeby robić przerw w rozgrywce na odszukanie piłki. Opisywane elementy z powodzeniem zwiększają bezpieczeństwo dzieci, które grają na terenie orlika – nie muszą one wychodzić poza boisko w celu odszukania piłki , co często mogłoby się wiązać z przechodzeniem przez ruchliwą ulicę. Warto wiedzieć, że zamontowanie piłkołapu to także doskonały sposób na zabezpieczenie terenu wokół boiska. Element ten chroni wszelkie zaparkowane pojazdy, a taże budynki i ich okna w okolicy przed uderzeniem piłki.

Wybieranie piłkołapu – na co zwrócić uwagę?

Piłkołapy które stosuje się na boiskach oraz orlikach mają na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa podczas treningów oraz wszelkich meczów. Z tego też względu warto wybrać produkt dobrej jakości. Odpowiedni piłkołap powinien być przede wszystkim:

  • wytrzymały,
  • odporny na uszkodzenia mechaniczne,
  • powinien posiadać dosyć grubą siatkę. Warto wiedzieć, iż czym grubsza siatka tym wiatrołap skuteczniej zatrzymuje pędzącą piłkę,
  • trwały. Należy wybierać piłkołapy z materiałów dobrej jakości, które zapewniają maksimum ochron. Bardzo skuteczne są piłkołapy wykonane z polietylenu,
  • wysoki. Dobrym pomysłem jest wybranie piłkołapu o wysokości konstrukcji co najmniej 6-8 metrów.

Należy wiedzieć, iż piłkołapy można montować zarówno na otwartej przestrzeni, jak i na salach i halach. Dzięki piłkołapom można również dzielić przestrzeń na osobne strefy treningowe gdy z sali korzysta jednocześnie kilka grup.

Autor