Kilka rad jak zorganizować wyjazd na narty.

Kilka rad jak zorganizować wyjazd na narty.

Kto lubi zimowe podróże? Kto lubi jeździć na nartach? Kto lubi góry? Z pewnością spora grupa osób. W poradniku przybliżymy wam, co warto wiedzieć o organizacji zimowych pobytów.

Wybierz dobre miejsce.

Jeśli stoisz przed wyborem stoku narciarskiego, będzie to jedna z najważniejszych kwestii. Może dobrym pomysłem będzie pobyt we Włoszech? Warunki na tamtejszych stokach są bardzo dobre, a hotele doskonale przystosowane dla gości w różnym wieku. Przed dokonaniem wyboru stoku przemyśl, na jakim poziomie są twoje umiejętności narciarskie. Weź pod uwagę popularność miejsca, aby nie wybrać zbyt zatłoczonego obiektu.

Wybierz dogodny termin.

Sezon narciarski w Alpach najczęściej trwa w styczniu i lutym. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to może lepiej byłoby wyskoczyć na narty zaraz po świętach lub w marcu? W górach najpiękniejsza atmosfera trwa od Świąt do Sylwestra , niestety wtedy problemem mogą być zbyt wysokie ceny.

Wybierz dobre ubranie narciarskie.

W sklepach sportowych można odnaleźć pełny strój i wyposażenie narciarza. Najważniejsza będzie nieprzemakalna kurtka z zabezpieczeniami przed dostawaniem się śniegu. Do tego rękawice narciarskie, ciepłe skarpety i koszulki termiczne. Mimo że na nartach łatwo się spocić, to jeszcze łatwiej przeziębić. Dlatego nie ubieraj się zbyt grubo, a odpowiednio do warunków. Najważniejsze, aby twoja odzież termiczna nie nasiąkała wilgocią i pozwalała skórze oddychać.

Ćwicz.

Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, to do wyjazdu będziesz musiał przygotować się fizycznie. Weź pod uwagę chodzenie na basen, siłownię i długie marsze. Inaczej twój wyjazd bardzo szybko zakończy się wizytą u lekarza.

Zadbaj o sprzęt narciarski.

Na początku nie kupuj drogiego sprzętu, szczególnie dla dzieci, które szybko rosną. Wypożyczenie nart ie jest zbyt drogie. Poświęć czas na przymierzenie sprzętu. Sprawdź, czy nic cię nie uwiera, a stopa w bucie narciarskim jest idealnie dopasowana. Niektóre wypożyczalnie oferują wypożyczanie nie tylko na jeden dzień, ale i na tydzień, a nawet miesiąc.

Spakuj się.

Weź ze sobą krem z filtrem UV, krem nawilżający, pomadkę, kremy do rąk, a co najważniejsze małą apteczkę.

Kurs jazdy na nartach.

Chyba każdy ośrodek oferuje kurs jazdy na nartach wraz z instruktorem. Grupowe kursy jazdy są tańsze, natomiast w przypadku kursów indywidualnych instruktor będzie mógł poświęcić dla ciebie całą uwagę. Jeśli nie umiesz jeździć na nartach, naukę powierz w ręce doświadczonej osoby. Szczególnie mowa tutaj o nauce dzieci, którą powinna odbyć się pod okiem profesjonalisty.

Autor