Inwestowanie w siebie – jakie umiejętności są ważne ?

Inwestowanie w siebie – jakie umiejętności są ważne ?

Jeśli mówimy o inwestowaniu, to zazwyczaj mamy na myśli lokowanie finansów. Wbrew temu, co stwierdzi większość, to nie one przyniosą ci największy zysk. Najbardziej oprocentowana nie będzie lokata ani obligacje, a inwestycja w siebie. Często nie pochłania ona zbyt wielkich zasobów finansowych. Być może niektórych przypadkach będzie wymagać jedynie pewnych nakładów czasu i rezygnacji z czynności, które marnotrawią twoje cenne chwile.

Także zdecydowanie warto wziąć się za siebie i zabrać się do pracy.

Pewnie zdziwisz się, ale…

Inwestowanie w siebie to przyjemność i frajda. Chyba każdy z nas chce się rozwijać i nie stać w miejscu. Chciałby również zostać profesjonalistą i podejmować się nowych wyzwań , tak w życiu prywatnym, jak i w pracy.

Zagłębiając się w temat, możesz dowiedzieć się, że nauka nowych umiejętności jest fundamentalną potrzebą każdego człowieka. Jeśli ktoś się nie rozwija i nie chce tego robić, to po prostu boi się porażki lub stoją za tym inne przyczyny.

Zdobywanie nowych umiejętności to daje ci kontrolę i bezpieczeństwo. Sprawia, że cokolwiek byś robił, dasz sobie radę. Skoro nauczyłeś się tyle rzeczy, to z pewnością dasz sobie radę z kolejnymi. Może zostaniesz hobbystycznym blogerem albo programistą? Może przekujesz swoje hobby w dochodowy biznes? Może dzięki temu znajdziesz lepszą pracę lub wynegocjujesz wzrost wynagrodzenia?

Inwestowanie w siebie to tak naprawdę inwestowanie w umiejętność zdobywania pieniędzy. Może dzięki temu rozkręcisz własny biznes? W takim przypadku będziesz musiał uczyć się na każdym kroku.

Najlepszy moment na inwestowanie w siebie jest właśnie teraz. Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej na tym zyskasz. Na własny rozwój nigdy nie jest zbyt późno, więc nie przejmuj się wiekiem. Zacznij już dziś.

W jakie umiejętności możesz inwestować?

Pomysłów jest kilka:

  • Mogą to być kursy szybkiej nauki i czytania. Czy zdajesz sobie sprawę, ile czasu zaoszczędzisz, czytając i ucząc się 2, 3, 4 razy szybciej?
  • Pomyśl o zdrowiu. Dieta oraz ćwiczenia fizyczne powalą ci zadbać o swoje ciało, z którego będziesz korzystał do końca życia.
  • Naucz się języków obcych. Pomogą ci znaleźć dobrze płatną pracę, brać udział w podróżach i delegacjach, nawiązywać kontakty z obcokrajowcami.
  • Zbuduj dobry związek i zaopiekuj się dziećmi. Rodzina stanowi dobre zabezpieczenie na jesień życia.
  • Zainwestuj w kompetencje miękkie. Umiejętność negocjacji, radzenie sobie ze stresem, zarządzanie zespołem, pewność siebie i asertywność są przydane nie tylko w sferze zawodowej.

Autor